GÜNÜBİRLİK VE KONAKLAMALI TURLAR
Header Resmi
Kayseri Hareketli Batı Karadeniz Turu
1750 TL'den başlayan fiyatlarla... (Müze girişleri extradır)
Otobüs ve 19 VIP Aracımızla
Yarım Pansiyon
Batı Karadeniz

1.GÜN

Kayseri – Bolu

Saat 20.00 da hareket ile araç içi ikramlarımız eşliğinde yolcuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN

Abant – Amasra – Safranbolu – Tokatlı Kanyonu – Kristal Teras

Ankara-Gerede yolunu takip ederek Bolu’ya varıyoruz ve kahvaltımızı alacağımız restaurantımıza gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapılabilir, dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezimizin ardından sonra rotamızı şirin Amasra’ya çeviriyoruz (Çeşm-i Cihan).Öğle yemeğimizi buranın vazgeçilmezi olan salatası ve balık keyfini tadıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da bulunan en önemli kanyonlardan bir tanesi olan Tokatlı Kanyonu’na gidiyoruz. Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam seyir terası), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşan terastan eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını izliyoruz. Daha sonra Kristal Teras’tan ayrılıp konaklamamızı yapacağımız otelimize gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı:Fiyata dahildir.
Öğle Yemeği: Amasra’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği:Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah: Kayseri – Bolu – Abant – Amasra – Safranbolu / 890 KM
Konaklama Oteli :
–– 4*/5* yıldızlı otellerde

3.GÜN

Hıdırlık Tepesi – Kaymakamlar Konağı – Demirciler Arastası – Köprülü Mehmet Paşa Camii – Cinci Hoca Hanı ve Hamamı – Eski Hükümet Konağı – Saat Kulesi – Ulu Camii – Şerife Bacı Anıtı – Nasrullah Camii ve Şadırvanı – Kastamonu

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, Safranbolu gezimiz için hareket ediyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya varış. Hıdırlık Tepesi,Kaymakamlar Konağı,Manifaturacılar ve Semerciler Çarşısı,İzzet Mehmet Paşa,Yemeniceler Arastası,Bakırcılar ve Demirciler arastası,Pazaryeri,Köprülü Mehmet Paşa Camii,Cinci Hanı ,Cinci Hamamı,Yemeniciler Çarşısı,Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi,Ayastefanos Kilisesi-ni(Ulu Camii) panoramik olarak görüyor ve fotoğraflıyoruz.Gezimizin sonunda İmren lokumcusuna gidiyor ve Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp,alışverişini yapıyoruz Safranbolu gezimizin ardından, eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’nü geziyoruz. Yörük köyünde öğle yemeği olarak nefis gözleme yiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Kastamonu ilimize hareket ediyor ve burada bulunan tarih gezimiz başlıyor. Şerife Bacı Anıtı, Hababam Sınıfı, Nasrullah Camii ve Şadırvanı ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Kastamonu’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı:Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir.)
Öğle Yemeği :Safronbolu’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği:Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah:Safronbolu – Safranbolu içi – Kastamonu / 150 KM
Konaklama Oteli :Aygür Otel – Uz Otel – Tarihi Konaklar

4.GÜN

Sinop – Sinop Kalesi – Tarihi Sinop Cezaevi – Hamsilos Koyu – Kayseri

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, Sinop ilimize hareket ediyoruz. Sinop ilimize varış. Dileyenler için tekne turu. (extra). Daha sonra Sinop Kalesi ni görüyor ve meşhur Aldırma Gönül türküsünün yazıldığı Sinop Cezaevi gezimizi yapıyoruz. Verilen fotoğraf molasının ardından tahta oyma sanatının bulunduğu atölyeleri ziyaret ettikten sonra Hamsilos koyuna varıyor ve serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza gidiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından saat 14:30 civarında Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüs içi ikramlarımız ile birlikte Kayseri’ye varış ve bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir.)
Öğle Yemeği :Sinop’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Güzergah: Kastamonu – Sinop – Kayseri / 725 KM

TUR REZERVASYON